V den, kdy tenhle článek konečně rozepisuju, je to přesně měsíc od mých 20. narozenin. Zn.nestíhám! V den, kdy ho konečně dopisuju, už je červenec. Ale zkrátka bych tu ten článeček z druhých kulatin mít chtěla, tak snad mi to tříměsíční zpoždění odpustíte. 🙂

Už pár let máme oslavy jen v rodinném kruhu. Hromadnou oslavu pro kamarády jsem měla naposledy asi v 15. letech, kterou si pamatuju doteď. Ale postupem času počty kamarádů trochu opadly, každý jsme se rozutekl jinam a není ani moc šance najít společný termín. A hlavně, kamarády mám z dost rozdílných kruhů a míst a navzájem se neznají, takže by to bylo nejspíš obtížný i v tomhle ohledu. Ale ve výsledku jsem moc ráda, že ten čas můžu strávit s rodinou, a s těmi nejlepšími kamarády to oslavíme pak společně někde na snídani nebo kafíčku. 🙂

U oslavy začnu jak jinak než jídlem. Sladkým jídlem. Protože oslava = dort. Vanilkový korpus, jemný tvarohový krém, maliny a marcipán! Tenhle naprosto skvělý dort (+ jeden pro dědu) jsme objednávali od slečny ze Stakor (odkaz zde), takže pokud jste z Mladoboleslavska, je to podle mě skvělá volba a udělá maximum, aby vyšla vstříc požadavkům. A má prý ráda výzvy, takže se toho nebojte!

Od přítele jsem dostala tuhle naprosto nádhernou kytičku! Říkám to poslední tři roky pořád, ale čím jsem starší, tím větší radost mi květiny udělají. Ať už řezaný růže a moje oblíbený tulipány nebo natrhaný sedmikrásky na louce. Ale ani zbytek rodiny nezahálel a i od nich jsem dostala nádherný květiny, díky kterým můj pokoj vypadal jak úplné květinářství!

Počasí nám naštěstí vyšlo také hezky, byť ten duben je prostě nevyzpytatelný. Pamatuju si roky, kdy jsem byla v kraťasech a tílku…a poslední roky jsme rádi, když ten den zrovna neprší a můžeme být venku.

Dostala jsem i spoustu krásných dárků, ale tím největším dárkem pro mě je to, jaké lidi mám momentálně kolem sebe. Rodinu i přátele. Takové, kteří mě berou konečně takovou, jaká jsem, můžu se na ně spolehnout a jsou tu vždy pro mě. A postupem času člověk zjišťuje, že opravdu není důležitá kvantita, ale kvalita. A druhým největším dárkem jsou pro mě zážitky, díky kterým můj život dostává nový směr.

Děkuju ještě jednou všem za krásný narozeniny, za všechna přání, dárečky, a hlavně vzpomínky…ty už nám nikdo nevezme! 🙂